اجاره یا خرید ملک در پرتغال

اجاره یا خرید ملک در پرتغال

پرتغال در چند سال گذشته به کانون توجه بسیاری از سرمایه گذاری ها تبدیل شده است و در این بین سرمایه گذاری بر روی حوزه املاک و مستغلات در پرتغال بخصوص با توجه به قانون اقامت طلایی یا همان ویزا طلایی پرتغال بیشتر مورد توجه بوده است.

در این بین برخی روش سرمایه گذاری در پرتغال را با خرید ملک انجام می دهند اما برخی نیز بر روی اجازه ملک تمرکز دارند. البته اجاره کردن ملک در پرتغال همیشه به منظور سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود و قاعدتا با توجه به قانون سرمایه گذاری در پرتغال اعطا اقامت طلایی پرتغال نیز سرمایه گذار در این حالت نمی شود. بنابراین در درجه اول باید هدف سرمایه گذاری در املاک پرتغال مشخص شود و به زبان ساده تر اینکه آیا هدف اقامت در پرتغال است و یا داشتن مکانی برای کوتاه مدت.

با خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل  هزار یورو سرمایه گذار می تواند اقامت طلایی پرتغال را برای خود و خانواده اش اخذ کند. همچنین می تواند با خرید ملک فرسوده در پرتغال به ارزش حداقل 350 هزار یورو نیز به شرط اینکه ملک بیش از 30 سال عمر کرده باشد، اقامت طلایی پرتغال را به دست بیاورد. اگر هدف اقامت پرتغال با خرید ملک در پرتغال و یا سرمایه گذاری در پرتغال باشد، خرید ملک بهترین انتخاب است. هر چند قاعدتا در این روش به یک سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت . هر چند در پرتغال وام هایی نیز برای خرید ملک در پرتغال و یا سرمایه گذاری در پرتغال دیده شده است اما معمولا این وام ها به افراد خارج از اتحادیه اروپا از جمله ایرانی ها کمتر تخصیص داده می شود.

اما بسیاری از افراد هدف خرید ملک ندارند. افرادی که سرمایه لازم برای خرید ملک در پرتغال را ندارند، افرادی  که اقامت تحصیلی پرتغال یا اقامت کاری پرتغال را به دست می آورند و دنبال مکانی برای اقامت موقتی در پرتغال هستند و یا از این طرق به دنبال اقامت دائم پرتغال هستند و همچنین افرادی که به دلایل کوتاه مدت و یا با روش اقامت تمکن مالی قصد اقامت پرتغال را دارند ممکن است نیاز به اجاره ملک در پرتغال دارد.

اجاره ملک در پرتغال به مراتب کم هزینه تر از خرید ملک در پرتغال است. هر چند اغلب افرادی که ملک خود را در پرتغال اجاره می دهند ترجیح می دهند که ملک را در کوتاه مدت و  با هزینه بالا اجاره دهند و در واقع این روش به یکی از روش های درآمد زایی بخصوص برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. بنابراین یک روش سرمایه گذاری در پرتغال می تواند خرید ملک در پرتغال، بازسازی املاک فرسوده در پرتغال و یا ساخت ملک در پرتغال و اجاره دادن ملک به مسافران باشد. با توجه به توریستی بودن اغلب شهرهای پرتغال روش اجاره ملک در پرتغال می تواند بسیار درآمد زا باشد.

با توجه به استقبال زیادی که برای خرید ملک در پرتغال شده است، قیمت املاک در پرتغال در سال های اخیر رو به رشد بوده است. هر چند هنوز هم قیمت ملک در پرتغال به نسبت بسیاری از کشورها، مقرون به صرفه تر است و به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود. حسن اساسی خرید ملک در پرتغال به غیر از مزیت اخذ اقامت طلایی پرتغال این است که شما کاملا صاحب ملک خود خواهید بود و نیازی به مشارکت خارجی ندارید و در ضمن در هر زمان نیز به راحتی می توان ملک را به پول نقد تبدیل و به هر منطقه ای از جهان انتقال داد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *