قانون اقامت طلایی یونان چیست؟

قانون اقامت طلایی یونان چیست؟

سال ها است که یونان یک روش جذاب برای اعطا اقامت به متقاضیان اقامت در یونان و اقامت در اروپا پیشنهاد داده است و در چند سال اخیر نیز همچنان این روش به عنوان یکی از ساده ترین روش ها برای اقامت یونان مورد استفاده قرار می گیرد. قانون اقامت طلایی یونان در سال 2021 نیز با قوت ادامه یافته است و برآوردها از هجوم بیشتر سرمایه گذاران برای دریافت این اقامت حکایت دارد.

آتن، تسالونیکی، کرت و بسیاری از مناطق دیگر یونان از جذاب ترین مکان ها برای خرید ملک در یونان برای بهره مندی از امتیاز اقامت طلایی یا گلدن ویزا یونان در سال های اخیر بوده است.

اقامت طلایی یونان نوعی اعطا اقامت یونان با روش سرمایه گذاری است. در این روش افرادی علاقمند به اقامت در یونان و یا اقامت در اتحادیه اروپا با کمترین میزان هزینه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در یکی از بهترین کشورهای اروپا یعنی یونان اقدام به خرید ملک می کنند و امتیاز اقامت در این کشور را نیز به خود اختصاص می دهند.

طبق قوانین یونان افرادی که حداقل 250 هزار یورو در یونان در حوزه املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند می توانند از این اقامت طلایی یونان استفاده کنند. در واقع اقامت طلایی یونان همان اقامت یونان از طریق خرید ملک است. در نظر داشته باشید که با این میزان هزینه برای خرید ملک در هیچ کشور دیگری در اتحادیه اروپا نمی توانید اقامت دریافت کنید و یا اگر چنین قانونی وجود داشته باشد شرایط زندگی در آن کشور با کیفیت و رفاه یونان همخوانی ندارد. قانون اقامت طلایی یونان از سال 2013 پایه گذاری شده است تا با جذب سرمایه های خارجی این کشور بتواند ضمن جبران خسارت های بحران مالی که بر این کشور وارد شد، همپا با دیگر کشورهای توسعه یافته اروپا، بر بهبود شرایط اقتصادی و رفاه اجتماعی خود بیفزاید و رشد و توسعه روز افزون در یونان ایجاد کند. بنابراین این سرمایه گذاری یک بازی برد برد است.

مطابق با قانون گلدن ویزا یونان، افراد با خرید ملک به ارزش 250.000 یورو در همان ابتدا یک اقامت دو ساله برای خود و خانواده درجه یک خود می توانند دریافت کنند. همسر، فرزندان زیر 18 سال و بعضا زیر 21 سال و در صورت داشتن تمکن مالی پدر و مادر از امتیاز اقامت یونان به همراه سرمایه گذار می توانند استفاده کنند. با نگه داشت سرمایه در یونان در بازار املاک این اقامت مرتبا برای دو سال بعد خود تمدید شدنی است و بعد از 5 سال فرد می تواند برای اقامت دائم یونان اقدام کند.

اقامت دائم یونان نیز بعد از 7 سال می تواند به شهروندی یونان تبدیل شود که باید شرایط لازم را فرد فراهم کرده باشد. مثلا با استفاده از قانون اقامت طلایی یونان فرد نیازی نیست الزاما در یونان اقامت داشته باشد تا امتیاز اقامت یونان را دریافت کند اما در صورتی که نیاز به دریافت اقامت دائم و شهروندی دارد باید حداقل در سال 180 روز در سال در یونان اقامت داشته باشد.

با اخذ اقامت دائم یونان فرد می تواند در سراسر منطقه شینگن بدون نیاز به محدودیت های جاری، سفر کند، فرزندان او می توانند به صورت رایگان در یونان تحصیل کنند، از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان بهره مند می شود، می تواند در یونان سرمایه گذاری کند و یا مشغول به کار شود و حساب بانکی بین المللی باز کند و ده ها مزیت دیگر. امتیاز اقامت طلایی یونان فعلا پا بر جا است اما این امتیاز هر آن ممکن است با تغییر قوانین این کشور تغییر کند. بنابراین توصیه می شود اگر به دنبال اقامت در اورپا هستید روی گزینه یونان توجه ویژه داشته باشید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *